O nás

Učitelé, instruktoři a organizátoři PGSG v ČR

Mgr. Richard Jisl

_MG_8191_ret

Mgr. Richard Jisl, od roku 1990 pracuje v oblasti školení, vzdělávání a zaměstnávání fyzioterapeutů, masérů a instruktorů. 

Po studiu fyzioterapie a metodiky tělesné výchovy a sportu na FTVS začal své poznatky uplatňovat v praxi, převážně mezi sportovci, s využitím vlastních zkušeností závodníka v běhu na lyžích. Tyto znalosti prohloubil několikaletou praxí v zahraničí a to v Itálii a Německu. Po návratu a studiu orientální medicíny a Shiatsu v Nizozemí a Německu pod vedením japonských lektorů se začal věnovat soukromé praxi a budování centra aktivního odpočinku Kidokai, kde uplatnil své získané znalosti. Jeho praxí prošlo mnoho vynikajících sportovců, mezi které se řadí olympionici jako Eva Vrabcová Nývltová a David Bakeš, se kterými stále spolupracuje.

Další aktivitou se stala výuka masérů a terapeutů pod záštitou nestátního vzdělávacího zařízení akreditovaného MŠMT a Ministerstva zdravotnictví. Zde se specializoval na výuku shiatsu masáží a terapií. Jeho kurzy a školeními za tu dobu prošlo více než 5000 studentů z České republiky, Slovenské republiky, Nizozemí, Itálie, Ruska i Německa. Úspěšnou fyzioterapeutickou praxi doplňuje dále technikami vycházejícími z orientální medicíny, tejpováním MTC a zdravotními cvičeními Tai Chi a Pangu Shengong (léčivý Čchi-kung).

V současné době uplatňuje své poznatky také v rámci Healthy Life Kidokai Running výukou zdravého běhu a sportování bez únavy. Tento systém vznikl v průběhu jeho sportovní kariéry, kdy i navzdory vážného úrazu kolenního kloubu dokázal zvítězit na MS ve footbikingu.

Vzdělání

 • 1995      FTVS UK Praha – metodika sportu a TV
 • 1987      SZŠ Herty Lindnertové Teplice – nástavbové studium rehabilitační pracovník
 • 1985      Gymnázium Jablonec nad Nisou

Specializované kurzy

 • Medical Taping Concept – MTC – Fysiotape(NL) – zastoupení pro ČR  
 • Specializované kurzy:  Life training – Selfesteem enhancement  - psychoterapeutický výcvik - Londýn (VB)
 • Kushi institut Amsterdam (NL) – makrobiotický životní styl a Shiatsu
 • Reconecting Healing course  - Dr. Eric Pearl – Köln (Germany)
 • Instruktor Pangushengong PGSG International Research Institut San Francisco (USA)

Instruktor KIDOKAI – centrum zdraví a aktivního odpočinku – skupinová cvičení:

 • Tai chi chuan
 • Okido joga
 • Shiatsu
 • Aikido (3.kyu)
 • Mystical Pangu Shengomg – zdravotní cvičení čikung 

Moje zkušenosti s Pangu Shengong

 

Moje první setkání s čikungem Pangu Shengong proběhlo v roce 1995. Mistr Tai chi chuan stylu Yang z amerického Bostonu pan Vincent Chu, který přijel do ČR na svou první návštěvu, nabídl kurz Pohybové formy Pangu Shengong jako doplněk výuky Taichi pro začátečníky. O rok později vyučoval pro zájemce pokročilejší - Nepohybovou formu. V dalších letech jsem ztratil s Vincentem Chu kontakt a setkali jsme se opět až po dlouhých 17letech. Později se mi svěřil, že ho velmi překvapilo to, že si nejen pamatuji jeho sestavu Taichi, ale také, že cvičím dále i Pangu Shengong. V roce 2014 jsem začal vyučovat pohybovou formu Pangu Shengong. Jako instruktor jsem se setkal a setkávám s mnoha lidmi, kteří vkládají důvěru do cvičení Pangu Shengong. Může opravdu pomoci stát se zdravějšími, šťastnějšími a dlouhověkými? Mé dosavadní více než dvacetileté zkušenosti ukazují, že je to možné. Avšak zjevně také závisí na Vás, kteří právě čtete tyto řádky. Pokud budete cvičit s laskavým srdcem a upřímnými úmysly, je Pangu Shengong cvičení právě pro Vás...

 

Máte zájem o on-line konzultaci nebo on-line terapii, popř. terapii doplňováním energie Pangu Shengong na dálku od Mgr. Richarda Jisla? Ozvěte se, prosím na naši e-mailovou adresu.

 

Mgr. Petr Hanáček

petr_hanacek

Pangu shengong mi pomohlo vyléčit se z onkologického onemocnění. Proto jsem se později stal i učitelem tohoto cvičení.

S Pangu shengong jsem se poprvé setkal prostřednictvím Richarda Jisla. Bylo to v roce 2015, kdy jsem odmítl podstoupit plánovanou operaci a začal jsem hledat vlastní cestu k uzdravení. Pangu bylo jedním z nejdůležitějších věcí, které mi pomohly znovu nabýt plného zdraví. Můj příběh viz www.uzdravimesesami.cz

Zároveň jsme s mou ženou autoři knihy Nemoc – dar transformace, která popisuje průběh mého uzdravení a vysvětluje principy fungování kvantové medicíny v praxi.

Můžete si nás také poslechnout v rozhovoru s Jaroslavem Duškem na YouTube v pořadu Duše K.

 

Specializované kurzy

 • Instruktor Pangu shengong PGSG International
 • Spiritual Response Therapy, 1. stupeň
 • Goju ryu, 2 kyu
 • Shorin ryu, 1 Dan

Kontakt

Mgr. Petr Hanáček, Jičín

e-mail: petr.hanacek55@gmail.com

www.uzdravimesesami.cz

Systém léčebného čchi-kungu Pangu Shengong využívá při terapii svých pacientů:

Healthy Life s.r.o.

                                                                       logo_healthy_life_pruhledne