Reference

 

Rozhovor o léčebném, mystickém čchi - kungu s Mgr. Richardem Jislem

 

Na webu a YouTube kanále Cesty k sobě byl uveřejněn video rozhovor o léčebném, mystickém čchi - kungu s Mgr. Richardem Jislem.

Videorozhovor můžete shlédnout ve videopřehrávači níže nebo na webu Cesty k sobě ZDE.

 

 

DOPIS OD PANÍ EDITY

Přijela jsem domů a našla jsem maminku ve velkých bolestech, v kterých byla 3 týdny. Lékaři jí dávali léky na bolesti, které vůbec nezabíraly. Měla pravděpodobně vyhřezlou plotýnku. Rozhodla jsem se zavolat Richardovi a požádat o pomoc i ve večerních hodinách. Richard byl velmi ochotný a dal mi jasné, jednoduché instrukce. Maminka si lehla na zem, zavřela oči, hluboce dýchala a zkusila vydržet v této poloze 20min. Richard se mezitím na ní napojil a posílal ji energii. Maminka po minutě trápení to chtěla vzdát. Podporovala jsem jí a byla s ní. Po 20 minutách se bolest zmírnila a maminka mohla s přijatelnou bolestí usnout. Během týdne maminka navštívila Richarda a od té doby si nemusela vzít žádný prášek na bolest. Během tří měsíců byla v pořádku.

DOPIS OD PANÍ EVY

Ahoj Ríšo,

z celého srdce ti chci touto cestou poděkovat, že jsi mě dovedl k čchi-kungu, který mi od první chvíle měnil život. Ze začátku jsem nechtěla věřit tomu, že mi takové cvičení může dát obrovské množství energie, pozitivní náladu a postupně měnit vztah mě samé k sobě. Nízká energie a únava způsobovala, že jsem neměla ráda sama sebe, byla jsem nervózní a nepříjemná k lidem ve svém okolí a život mi celkově připadal spíš jako každodenní boj, než že bych si ho užívala. Začátek byl těžký, prvních 6 měsíců jsem byla unavená, nechtělo se mi moc cvičit, ale vydržela jsem a doufala, že přijde to, o čem jsi mi pořád povídal. Pak přišel ten den, kdy se všechno změnilo. Probudila jsem se s energií, dobrou náladou a s chutí pracovat. Ten pocit už jsem skoro neznala. Postupně jsem se zbavila strachů, které mě v životě tak moc omezovaly, v podstatě mi bránily přemýšlet o tom, co v životě skutečně chci, udělala jsem rozhodnutí, odešla z velmi dobře placené práce a odjela do zahraničí, kde žiji už několik měsíců. Díky čchi-kungu jsem si konečně splnila sen a jsem ti za tohle tak moc vděčná, že jsi to se mnou nevzdal :) a pomáhal mi celou dobu překonat všechny překážky. Navíc teď v době koronaviru mi cvičení pomáhá udržet imunitní systém a pracovat bez jakýchkoli omezení. Chtěla bych také tímto směrem lidem vzkázat, aby pokračovali a věřili, že přijde den, kdy se v jejich životě spousta věcí otočí k lepšímu. Je to zázrak, který se stane, pokud vytrváte. :)

Ještě jednou moc děkuji

Eva

Reference cvičících Pangu Shengong

Případ Jiřiny D. úraz mozku po pádu ze skály

Tento případ začíná pádem z útesu. Prvního listopadu 2015 lezla JD na 8-12m vysokou skálu, stala se jí nešťastná nehoda, při které spadla. Během pádu utrpěla několikačetné zranění hlavy. Vinou nedostupnosti místa nehody trvala záchranná akce příliš dlouho.

Po transportu do nemocnice podstoupila operaci kvůli krvácení do mozku. Podle neurologů byla operace s ohledem na zranění úspěšná. V následujících dnech doktoři čekali, až JD znovu nabude vědomí. Protože uplynul týden, aniž by se cokoliv stalo, doktoři začali být nervózní. Výsledky CT neukazovaly nic směrodatného. Až magnetická rezonance ukázala vážnost zranění, které primárně postihlo mozkový kmen. Podle závěrů neurologů založených na tomto vyšetření, bylo nepravděpodobné, že JD znovu nabude vědomí. Diagnóza JD nevypadala slibně, přesto jí doktoři z Liberecké nemocnice věnovali maximální možnou péči. Jediná léčebná procedura, která by JD mohla pomoci, byla terapie hyperbarickou komorou, a Liberecká nemocnice touto komorou disponovala.

Rodina JD se navzdory této diagnóze nevzdávala a usilovala o alternativní léčebné prostředky, aby jí pomohla. Tři nejbližší příslušníci z její rodiny, dcera, syn a přítel si uvědomili, že by mohli zavolat Richarda Jisla, který ji velmi dobře znal a v minulosti ji už pomohl k uzdravení při bolestivých problémech s ramenem. Richard Jisl souhlasil a přišel se na JD podívat. Poté, co ji navštívil na jednotce intenzivní péče navrhl, že by ji mohl navštěvovat pravidelně a naučit její příbuzné a přítele metodu Pangu Shengong, za účelem posílat jí energii a udržet jejich vlastní sílu. Po rychlokurzu této metody jí začali cvičit na denní bázi.

 

Rodina a přátelé JD jí navštěvovali denně a díky metodě Pangu Shengong měli v této beznadějné situaci pocit, že pro ni něco mohou udělat. Společně s RJ jí jako skupina posílali energii. Nemocniční personál Richardovi dovolil aplikovat na JD akupunkturu. Kromě Pangu Shengongu, se všichni přátelé domluvil na tom, že na ni budou ve stejnou domu myslet. Vedle Richarda Jisla, jí také navštívila léčitelka, která jí masírovala nohy a pracovala s její energií. Také Mistr Ou Wen Wei, zakladatel Pangu Shengong poslal na požádání Richarda Jisla a celé rodiny paní JD na dálku léčebnou energii.

 

Všechny tyto faktory, každodenní přítomnost její rodiny a nejbližších, cvičení Pangu Shengongu , přítomnost RJ, léčitel, podpora přátel, hyperbarická komora a obrovské úsilí nemocničního personálu přispěly k tomu, že se stav JD začal zlepšovat.

 

Dnes, po třech měsících v Liberecké nemocnici, třech měsících v rehabilitačním ústavu Kladruby, měsíci v Kladenské nemocnici, nepřetržité přítomnosti její rodiny a nejbližších přátel, Richarda Jisla a všech jejích přátel po celém světě, je JD schopna komunikovat, smát se vtipům a poznat své nejbližší. Vidí, slyší, mluví a dovede se sama najíst. Její dlouhodobá paměť funguje lépe než dobře. Jsou zde jisté potíže s její krátkodobou pamětí, ale krůček po krůčku se i ta zlepšuje. Je schopna kontrolovat motoriku levé strany svého těla a začíná hýbat pravou nohou. S pomocí pravidelně cvičí Pangu Shengong. Přestože je často unavená a pokaždé není při síle, neztratili její nejbližší naději v její uzdravení.

Můj příběh (Petr Hanáček)

Chystaly se prázdniny, čas sportování, horské turistiky, dovolené s rodinou a radosti z cestování i pro mne, středoškolského učitele jazyků. Náhle ale bylo všechno jinak.

při návštěvě zubního lékaře se zjistilo, že mám pod zubem v dolní čelisti zvětšenou systu. Cysta se vyčistila a hystologické vyšetření ukázalo, že obsahovala zhoubný nádor. Podstoupil jsem tedy chirurgický zákrok, aby se vyčistilo místo, kde se cysta nacházela. Pevně jsme s manželkou věřili, že to bude už dobré, protože se jevilo, že se jedná o lokální, uzavřený tumor. Odjel jsem tedy na studijní pobyt do zahraničí a právě v tu dobu lékaři manželce oznámili, že se tím problém nevyřešil. Nádorové buňky zasahovaly dál do kosti dolní čelisti. Z pohledu lékařů bylo jediné řešení - odstranit celou polovinu dolní čelisti.

Je to šok a chvíli trvá, než se s tím člověk srovná.

Byla to těžká situace, kterou se mnou celou dobu sdílela moje žena. Byla mojí oporou a oba jsme věděli, že existují i jiné síly a cesty, které lékařská věda nezná.

I přes důrazné poučení lékařů o možných následcích a fatálním konci jsme se nakonec rozhodli, že tuto devastující operaci nepodstoupím. Stal by se ze mne špatně artikulující člověk se zdeformovaným obličejem. Ztratil bych tím práci pedagoga a stal bych se společensky hendikepovaným.

Odmítli jsme doporučení moderní medicíny a rozhodli jsme se jít vlastní cestou.

Moje žena již delší dobu pracovala v oblasti emočního zdraví. Pomáhala mi , jak své tělo podporovat, věřit mu a jak posilovat toho nejdůležitějšího spojence - imunitní systém.

Oba jsme věřili, že síla Světla a pozitivního ladění je mocná a že lze touto cestou hodně změnit.

Intenzivně jsem hledal cestu přes vnitřní procesy, jak z toho ven. Začal dlouhý vnitřní dialog, otevíraly se šuplíčky vědomých i nevědomých programů z dětství a plnil jsem je láskou.

Propojoval jsem se se svým srdcem. Častěji jsem totiž žil hlavou, než prostřednictvím svého srdce. Postupně přicházela radost a vnitřní klid.

Jezdil jsem také pro radu za panem Richardem Jislem, který mne mimo mnohé, naučil cvičení Pangu Shengong, čínský léčivý Čchi-kung. A já jsem začall cítit jeho blahodárné účinky. Začal jsem si postupně věřit a cítil jsem, že takto je to správně.

Musím říct, že jsem paradoxně zažíval nejšťastnější okamžiky svého života. Odložil jsem strach, přijal sám sebe, a položil se do roviny důvěry v život. Miloval jsem každý okamžik a možnost vnímat proudění života mi přinášela pocit štěstí.

Naše okolí nic netušilo, protože jsme si potřebovali zajistit klid a vyvarovat se nadbytečných reakcí. Chodili jsme normálně do práce a starali se o naše tři děti.

Mezi tím jsem také odjel do Peru, odkud jsem si přivezl léčivé bylinky a další zkušenost se svým vnitřním světem.

Když jsme odmítli operaci, lékaři mi řekli, že do půl roku bude nádor zpět.

Už je to mnohem déle a všechna současná vyšetření ukazují, že jsem zdráv.

Přeji všem odvahu a sílu k nalezení vlastní cesty ke svému trvalému zdraví.

P.H.

 

O mém příběhu se můžete dozvědět více také v následujícím videu:

 

 

Příběhy praktikantů Pangu Shengong ze zahraničí

Pangu Shengong chi-kung obohatil můj život a posílil mé zdraví

Svědectví Jessicy Lin o Pangu Shengongu (Pan Gu mystický chi-kung) pojednávající o závažných alergiích, senné rýmě, pracovním stresu a dalších potížích.

Jsem Jessica Lin a je mi čtyřicet let. Měla jsem velké štěstí, že jsem měla příležitost začít se učit Pangu Shengong od doby, kdy jsem byla na střední škole v Číně. Nepotřebovala jsem navštěvovat žádné doktory a nemusela jsem brát žádné léky více než 15 let od chvíle, kdy jsem se zavázala ke cvičení forem Pangu Shengongu každý den. Neustále mám hojnou, dobrou energii a vitalitu a jsem schopná si udržovat šťastnou mysl během mých vyčerpávajících každodenních činností. Pod vedením a vlivem Pangu jsem si postupně uvědomila hodnotu a význam života, což mi pomohlo pochopit a naučit se zvládnout své životní směřování.

Období dospívání

Náhled toho, jak mocný je Pangu Shengong, díky pomoci ostatním s jejich nemocemi

Stále si pamatuji, jak mě v létě 1990 Oliva Ou, dcera Mistra Ou, naučila Pangu Shengong. Poté jsem cestovala s Mistrem Ou, Mandy a Olivií do Huangshanu, Hangzhou a na horu Jiuhua v Číně. Během cesty jsem pozorovala Mistra Ou a Mandy, jak léčili cizince, kteří měli zdravotní problémy a ti se poté zotavili velice rychle. Uvědomila jsem si, že Chi léčení bylo tajemné a mocné. Začala jsem žasnout, jak je možné, že nějaké jednoduché pohyby mohly vyléčit lidské nemoci.

Poté, co jsem se naučila Pangu Shengong, jsem byla velice rozrušená z toho, že se podělím o své zkušenosti a techniku chi-kungu se svými kamarády a rodinou. Cvičila jsem pohybovou formu Pangu Shengongu příležitostně doma a na koleji, ale ne každý den. Když jsem viděla své spolužáky, kamarády a členy rodiny nemocné, poskytla jsem jim léčení tak jako to dělali Mistr Ou a Mandy, a výsledky byly velmi dobré.

V září jsem se vrátila do školy. Vyhrála jsem zlatou medaili v běhu na 100 metrů za devátou třídu, a poté jsem byla vybrána, abych reprezentovala svou školu při účasti na závodě hrabství a přespolním závodě. První den jsem neběžela, takže jsem sledovala ostatní při soutěžení v závodě a přespolním turnaji. Jednu členku týmu začala po jejím běhu bolet hlava a také se jí chtělo zvracet. Nechali jsme ji na chvíli odpočívat. Hlava ji stále bolela tak, že nemohla přestat brečet. Velmi jsme se o ni strachovali, jelikož měla druhý den další závod. Řekla jsem jí, že bych jí mohla pomoct zbavit se bolesti, a zeptala se jí, jestli by chtěla vyzkoušet mou metodu. Požádala jsem ji, aby zavřela oči a uvolnila se, a poté jsem se pokusila vyvolat proces, který Mistr Ou používal pro léčení pacientů za pomocí Chi a dělala jsem ty samé pohyby. Také jsem recitovala heslo od začátku do konce a udělala jsem co jsem mohla, abych se soustředila. Po léčbě se usmála. Řekla mi vděčně, že bolest hlavy kompletně zmizela, a také řekla, že je naprosto neuvěřitelné, že bolest zmizela bez jakýchkoli léků. Další člen týmu měl bolest břicha a také mě poprosil o pomoc. Jeho bolest po mojí léčbě odešla. Ostatní členové týmu se velmi zajímali o to, co jsem udělala, a stejně tak také reprezentanti ostatních škol. Byl tam jeden atlet, kterého bolely záda, jelikož se přecvičil. Jeho trenér se mě zeptal, jestli bych ho také vyléčila, a já souhlasila. Poskytla jsem mu léčbu a poté se cítil o mnoho lépe. Jeho trenér řekl, že náš trenér byl chytrý, protože si přivedl někoho, kdo byl schopný léčit naše závodníky, za účelem maximalizace jejich výkonu. Ve skutečnosti to nebyla pravda, ale poděkovala jsem mu za jeho kompliment. Došla jsem k uvědomění, jak mocný Pangu Shengong byl, a byla jsem velmi ohromena, že jsem mohla pomoct ostatním s jeho velkou silou.

Po léčení jsem se cítila extrémně unavená a odpočinula jsem si na posteli. Přemýšlela jsem, proč cítím v celém těle únavu. Nevěděla jsem, jak se únavy zbavit, jelikož to vypadalo, že se vyskytla na delší dobu, než bylo obvyklé. O roky později, když jsem studovala léčebné principy Pangu Shengongu, jsem konečně pochopila, že bych měla cvičit Pangu Shengong po poskytnutí léčby, abych doplnila svou energii. Jelikož jsem v té době cvičila Pangu Shengong jen málokdy, moje energie nebyla dostatečná, a proto jsem se cítila tak unavená. Dále jsem si uvědomila, že pohybová forma je základem a že bych ji měla cvičit denně, abych zlepšila své zdraví a své léčivé schopnosti. Na druhou stranu jsem si také uvědomila, že energie z léčení za pomocí léčebné techniky Pangu Shengongu nepocházela ze mě, ale z vesmíru.

Toho času si moje babička poranila nohu. Poskytla jsem jí léčení a poté mi řekla, že se její bolest o trochu zmírnila. Během celého zotavovacího procesu jsem mohla cítit její bolest v odpovídajících částech mého těla dokonce i před tím, než jsem ji viděla a také během poskytování léčení. Když jsem se jí zeptala, jak se cítí, řekla mi podobné pocity jako jsem cítila já. Po této zkušenosti jsem mohla cítit některé nepříjemné pocity přes setkáním s některými lidmi, a byla jsem schopná zjistit jejich zdravotní stav. Později jsem poznala, že jsem si rozvinula svou citlivost.

Tato tělo-snímající schopnost a léčebné výsledky, kterých jsem byla schopná toho času dosáhnout, obvykle vyžadují mnoho let pilného cvičení pro cvičící ostatních chi-kungových stylů. Přesto jsem byla schopná dosáhnout takové úrovně hned jak jsem se Pangu Shengong naučila. Byla škoda, že jsem nevěnovala tolik pozornosti studiu teorie Pangu Shengongu a příliš necvičila tuto chi-kungovou techniku. Nevěděla jsem, že je to drahocenný dar, a dokonce jsem ani nevěděla, jak si ho vážit. Výsledkem bylo, že jsem postupně ztratila tuto schopnost a moje citlivost se snížila.

Přestože jsem Pangu Shengong cvičila zřídka, mohla jsem pocítit pozitivní změny v mém těle, když jsem ho cvičila. Například v minulosti jsem velmi snadno dostala bolest hlavy po dvou hodinách studia nebo dělání domácích úkolů; vždycky jsem byla nervózní a nešlo mi se dobře vyspat před zkouškami; měla bych bolest v krku nebo horečku další den po studiu do půlnoci… Všechny tyto stavy se zlepšily po cvičení Pangu Shengongu. Litovala jsem, že jsem si toho času stále nevážila tohoto cvičení, i přes takto pozitivní počáteční výsledky.

Má ranná dospělost
Nepřetržité cvičení Pangu Shengongu vyléčilo mé chronické nemoci

V roce 1994 jsem se přistěhovala do Vancouveru v Kanadě, se svými rodiči. Musela jsem si zlepšit angličtinu předtím, než jsem mohla chodit na univerzitu. Moje rodina měla vždycky problémy a všichni jsme byli naprosto nevyrovnaní. Pořád jsem byla rozzlobená a frustrovaná. Protože jsem byla bez odvahy a deprimovaná, moje zažívání se zhoršilo a zhubla jsem víc jak 9 kilogramů. Navíc se mi po celém obličeji rozšířily pupínky, větší a horší než do té doby, vypadalo to hrozně. Nelíbilo se mi podnebí, protože během celé zimy bylo deštivo a chladno a zima byla dlouhá. Nebyla jsem zvyklá na bytové topení a všechny možné druhy pylů venku. Byla jsem neustále nachlazená, skoro každý měsíc. Nebyla jsem schopná se toho nějak lehce zbavit, dokonce ani pomocí léků.

Nejhorší bylo, že se mi později rozvinuly alergie a senná rýma spolu s nachlazeními, čímž jsem nikdy předtím netrpěla. Někdy jsem ani nebyla schopná říct, jestli to, co mám, je nachlazení, alergie nebo senná rýma. Hodně jsem trpěla. Všechny květiny se staly mým nepřítelem, reagovala jsem na vůně, prach, malé částice atd. Mé oči, nos, čelo a hrdlo mě svědily a bolely. Pořád jsem kýchala, a někdy jsem trpěla bolestmi hlavy. Musela jsem zůstávat uvnitř domu a snažit se minimalizovat kontakt s rostlinami, zvířaty, a dokonce i s čerstvým vzduchem. V noci jsem byla ještě více zubožená. Nemohla jsem dobře spát, jelikož jsem cítila, že nemůžu dobře dýchat, když ležím na posteli. Trvalo mi hodiny usnout. Ale když jsem se probudila, zjistila jsem, že mám otevřenou pusu, což znamenalo, že jsem musela dýchat pusou po celou noc. Tento stav přetrval i přesto, že jsem si vzala léky na mé alergie. Poté jsem zkusila zvýšit dávku a vyzkoušela jsem jiné značky pilulek na alergie. Mohla jsem pocítit úlevu v mém nosu; avšak léky ovlivnily moje zažívání a měly za výsledek zácpu. Byla jsem doopravdy frustrovaná a cítila jsem vnitřní konflikt, měla bych brát léky nebo ne?

Jedné noci jsem byla naprosto neschopná se nadechnout nosem, vypadajíc jako bych umírala, jsem se rozhodla vstát z postele a zkusit si opět zacvičit Pangu Shengong. Hned jak jsem odrecitovala heslo, nemohla jsem přestat kýchat. Kýchala jsem velmi často během celého cvičení a použila jsem okolo 40 kapesníků. K mému překvapení jsem se cítila o mnoho lépe a mohla jsem dýchat nosem. Zacvičila jsem si podruhé. Znovu jsem kýchala, a čím více jsem kýchala, tím lépe jsem se cítila. Použila jsem přes 30 kapesníků. Po dvou cvičeních Pangu Shengongu jsem mohla dýchat, zatímco jsem ležela na posteli a okamžitě jsem usnula. Pangu Shengong mě zachránil! Účinkoval o tolik rychleji a lépe než všechny ty pilulky na alergie, bez jakýchkoli vedlejších účinků. Když jsem od Pangu Shengongu potřebovala pomoc, byl zde pro mě. Litovala jsem, že jsem necvičila Pangu Shengong pravidelně od doby, co jsem se ho naučila. Kdybych to udělala, netrpěla bych svými nemocemi. Také jsem si uvědomila, že i přesto že jsem věděla, že je tato metoda účinná, tak jsem byla líná.

Od té doby jsem začala cvičit Pangu Shengong každý den. Stále jsem během cvičení kýchala, ale zmírnilo se to poté, co jsem cvičila více. Pokaždé jsem se cítila velmi dobře, takže jsem cvičila častěji. Zkusila jsem cvičit několikrát denně až do doby, kdy jsem se cítila příjemně a snadno se mi dýchalo. Poté, co jsem cvičila pohybovou formu čtyřikrát až šestkrát denně po dobu jednoho a půl měsíce, bez užívání jakýchkoli léků, jsem zjistila, že moje alergie jsou pryč. Skoro jsem tomu nemohla uvěřit. Otestovala jsem reakci svého nosu za několika různých okolností. Přivoněla jsem si k mnoha různým vůním, posekala jsem trávu, užívala jsem si květiny, vysávala jsem a šla jsem do parků a nákupních center na mnoho hodin… vůbec jsem nekýchala ani jsem nepociťovala svědění. Doopravdy jsem si vyléčila své alergie!

Od té doby, kdykoli jsem se necítila dobře nebo byla nemocná, cvičila jsem Pangu Shengong častěji. Přečetla jsem si knihu Květiny krásy a laskavosti od Mistra Ou, a naučila se, že se můžu zbavit všech druhů nemocí za pomocí cvičení Pangu Shengongu, takže jsem zkusila neužívat žádné léky, když jsem se nachladila nebo se cítila nemocná, a místo toho jsem prostě cvičila Pangu Shengong. Na začátku jsem stále potřebovala přetrpět určitou dobu, abych se vyléčila z nachlazení. Později, když jsem pokračovala v častějším cvičení Pangu Shengongu, se rychlost vyléčení z nachlazení o hodně zvýšila. Časem jsem zkrátila dobu vyléčení z dvou týdnů na jeden nebo dva dny, a později se doba vyléčení zkrátila ještě více. Nakonec jsem potřebovala jen pár cvičení ke svému vyléčení. S Pangu Shengongem jsem se stala sebevědomější a po chvíli jsem se dokázala vyléčit z nemocí za kratší čas než do té doby. Také jsem zjistila, že má energie je silnější.

Zlepšení mé životní síly a imunity mi pomohlo si navyknout na prostředí, teploty a časová pásma jiných zemí, když cestuji. Dokonce už ani netrpím jet-lagem (Pásmová nemoc únava a poruchy spánku plynoucí z narušení biorytmů po rychlém leteckém překonání několika (nejméně 2-5) časových pásem). Upřímně děkuji Mistrovi Ou, jež mi pomohl žít zdravější a šťastnější život. Také mé zažívací potíže úplně vymizely a má chuť k jídlu se obnovila, stejně jako má hmotnost. Mám méně negativních emocí a ztrácím nervy méně často. Mé pupínky se postupně zmírnily a má kůže má méně skvrn a stala se hebčí, čistší a zářivou. Když mě potkali kamarádi a spolužáci z minulosti, tak mi řekli, že jsem hezčí než kdy dřív.

Dospělost
Cvičení Pangu Shengongu mi pomáhá zlepšit mé emoce a pracovat efektivně

V roce 2004, po dokončení univerzity, jsem začala svou učitelskou kariéru na veřejné střední škole v Kalifornii. Jelikož angličtina nebyla můj první jazyk a jelikož jsem nechodila na střední školu v západní zemi, byl pro mě první učitelský rok extrémně náročný a stresující. Byla jsem neustále přepracovaná, nervózní a ustaraná. Naštěstí jsem vždycky měla plnou podporu Pangu Shengongu. Každý den po práci jsem cvičila Pangu Shengong a cítila jsem, že všechna moje únava, stres a negativní pocity kompletně zmizely a poté jsem byla fyzicky i mentálně připravená na další den, se spoustou dobré energie a příjemnou myslí. Mnoho studentů mi řeklo, že mám skvělou energii.

Nikdy jsem nemohla zapomenout, jak špatně jsem se cítila po prvním týdnu učení. Uvědomila jsem si, že pro mě učení bylo příliš náročné a byla jsem tak extrémně unavená a frustrovaná, že jsem chtěla skončit s učitelstvím. Když jsem si zacvičila pohybovou formu, nemohla jsem přestat brečet. Ale jakmile jsem cvičení dokončila, všechny moje špatné pocity byly pryč. Nešlo mi dál brečet! Znovu jsem se cítila příjemně a plná pozitivní energie. Uvědomila jsem si, jak účinný Pangu Shengong byl. Později jsem zjistila, že přes 40 % nových učitelů skončí s touto profesí během prvních pár let, protože je tak stresující. Bez Pangu Shengongu by se mi nikdy nepodařilo přetrvat.

Jako výsledek učení Pangu Shengongu a Mistra Ou jsem si zachovala heslo Pangu Shengongu ve své mysli, zatímco jsem pracovala se studenty, rodiči a kolegy, s přátelským úsměvem a náladou, což omezilo jazykové a kulturní bariéry mezi námi. Skrze tuto zkušenost jsem zjistila, že když jsem se upřímně starala o své studenty, šťastně mě přijali a náš vztah se zlepšil. Mistr Ou mě naučil používat heslo ke zvládnutí náročných vztahů takovým způsobem, jež mi velmi pomohl. Přestože jsem je nebyla schopná zvládnout zcela, mé výsledky byly nádherné.

Také jsem zjistila, že ve dny, kdy jsem cvičila Pangu Shengong více, studenti byli relativně klidní a méně dramatičtí, a já byla schopná úspěšně odučit své hodiny. Naproti tomu ve dny, kdy jsem necvičila dost, studenti mluvili, dělali problémy a jejich pozornost byla snadno narušitelná. Když jsem se setkala s těmito okolnostmi, inspirovaly mě k tomu, abych cvičila Pangu Shengong pilněji. Přestože jsem byla ve spěchu, cvičila jsem jedenkrát každé ráno před prací, abych byla schopná odučit kvalitní hodiny. Později jsem zvýšila svou pozornost a uvědomila si, že když cvičím více, jsem schopná zvládnout věci s klidnější myslí a mám lepší kontrolu emocí. Poté, když jsem odučila hodinu, měla jsem klidnější tón a náladu, a vysvětlovala věci lépe, což umožnilo studentům se zklidnit a porozumět věcem rychleji. Všechny tyto zkušenosti mi umožnily porozumět tomu, že Pangu Shengong nejenom léčí mé tělo, ale také upravuje mé emoce, takže můžu pracovat efektivněji.

Učit více než sto studentů každý den spotřebovává hodně energie. Obzvláště tehdy, kdy je angličtina mým druhým jazykem. Od první chvíle, kdy jsem byla učitelkou, jsem vskutku cítila, že bez pomoci Pangu Shengongu bych nebyla schopná pokračovat v mé učitelské kariéře. Mám štěstí, že mám Mistra Ou jako vzor, protože jsem se naučila vést studenty s větší trpělivostí.

Léčivé písně a chorály Mistra Ou mi přináší hlubší úroveň štěstí a klidu

Od roku 2006 jsem začala poslouchat a zpívat písně Mistra Ou. Líbily se mi jejich bohaté a smysluplné texty, elegantní a příjemné melodie, stejně tak jako hluboký a rezonující hlas Mistra Ou. Čím více jsem poslouchala jeho písně, tím více se mi líbily. Cítila jsem, že můžu snadno vstoupit do mírumilovnějšího a šťastnějšího stavu, kterého jsem běžně dosáhnout nemohla. Také jsem cítila, že mi jeho písně dávají mnoho energie, naplňují mě láskou a péčí. Poté, co jsem se naučila určitou píseň, jsem si uvědomila, že jsem získala něco, co bych se jinak nikdy dříve naučit nemohla a písně mi postupně pomohly otevřít své srdce a prohloubily mé cítění ke všemu kolem mě. Rostla jsem duchovně. Léčivá hudba Mistra Ou mi umožňuje se nejenom cítit mírumilovněji a příjemně, ale také mi pomáhá obnovit mou energii ve velmi krátkém časovém období. Po stresu z celodenního učení se můžu osvěžit a obnovit mou energii během dvacetiminutové cesty domů, posloucháním písní a chorálů Mistra Ou.

Když se podívám zpětně na svůj život, uvědomuju si, že když jsem byla mladá, tak jsem byla neznalá a líná. Jsem velmi smutná, že jsem promrhala tolik let. Kdybych pilně cvičila od začátku naučení se Pangu Shengonu, měla bych bohatší život s lepším zdravím, většími znalostmi, vyšší kultivací, s větší moudrostí a většími schopnostmi. Kdykoli o tom přemýšlím, cítím, že je taková škoda, že jsem během svého mládí promarnila tolik času. Zatímco jsem stárla a měla více životních zkušeností, začala jsem rozumět více věcem okolo důležité práce Mistra Ou. Každého jednotlivce vede vzhledem k aktuálnímu stavu jejich srdce a duše, stejně tako jako k jejich schopnosti přijmout nové znalosti. A proto chci opravdu sdílet své zkušenosti se všemi, kdo mají možnost naučit se Pangu Shengong — neváhejte poté, co se naučíte tuto techniku chi-kungu. Je taková škoda, že jsem propásla tolik příležitostí! Kdybych cvičila Pangu Shengong když jsem byla náctiletá, má imunita by byla silná a nemusela bych trpět tolika alergiemi a jinými nemocemi.

Nyní chápu, proč Mistr Ou říká „Kultivace je nejdůležitější klíč k životu“. Kdybych věděla o důležitosti kultivace, když jsem byla mladá a pilně cvičila Pangu Shengong každý den, výsledky by byly o mnoho jiné ve srovnání s dneškem.

Slova nemohou popsat, jak vděčná jsem Mistrovi Ou a jeho rodině. Vím, že jim nikdy nemohu plně oplatit jejich nesmírnou laskavost a ohleduplné vedení. Mohu jen udělat to nejlepší co můžu, abych zkultivovala své srdce a duši a stala se člověkem, který má v sobě opravdovou lásku a propaguje tuto opravdovou lásku světu. Vezmu si k srdci učení Mistra Ou a budu kultivovat sebe odpovídajícím způsobem — „Buď klidný, pokorný, pilný a vytrvalý.“