Pangu Tai Chi

Pangu Tai Chi

Pangu Tai Chi učí Tai Chi mistr Vincent Chu z Bostonu, Massachussetts; syn nedávno zesnulého Tai Chi velmistra Gin Soon Chu. Vincent se začal učit Tai Chi ve velmi mladém věku od svého otce.

Vincentův otec, Gin Soon Chu, byl studentem slavného velmistra Yang Sau Chunga, světového vůdce stylu Yang. Velmistr Yang učil tisíce lidí, kteří na oplátku proslavili toto umění ve světě. Gin Soon Chu byl přijat jako žák v roce 1977 a byl velmistrem Yangem učiněn odpovědným za vytvoření a propagaci rodinné tradice stylu Yang pro Severní Ameriku.

Po posledních několik let Vincent pracoval s Mistrem Ou, aby vytvořili Pangu Tai Chi, jinak také Vincentem nazývané jako „Forma Návrat k Tai Chi Chuan “. Pangu Tai Chi má vedle funkce Tai Chi formy, což je práce na základech dovedností bojových umění jako hbitost, rovnováha, koordinace a otevírání tělních kloubů protahováním vazů, šlach a svalových skupin, dvě další jedinečné vlastnosti.

Za prvé, Pangu Tai Chi vytváří a rozvádí Chi vesmíru za účelem zlepšení tělesného fyziologického stavu, včetně imunitního systému, tudíž usnadňuje krvi vrátit se; a za druhé, klade důraz na speciální procvičování spodní části těla – zatímco neopomíjí ani horní část – aby se zlepšil krevní oběh, a to i do srdce.

Pangu Tai Chi procvičuje obě strany těla rovnoměrně, a může být prováděno ve velmi omezeném prostoru. Forma je rozdělena do tří částí, každá je dlouhá okolo 7-8 minut – začátečnická, středně pokročilá a pokročilá úroveň. Začátečnická úroveň Pangu Tai Chi formy je obvykle vyučována po dobu kolem dvou dnů samotným Vincentem. Vincent učí Pangu Tai Chi na několika málo vybraných Pangu Shengong akcích během roku. Napište nám, prosím,  pokud máte zájem zjistit, kdy a kde se bude tato forma opět učit.

Pangu Tai Chi je také vyučováno Richardem Jislem, který je žákem samotného Vincenta. Pravidelných lekcí se můžete zúčasnit každé úterý od 17:00-18:30 hodin v tělocvičně ZŠ Lesní v Liberci. Připojte se k nám kdykoliv v průběhu roku. Na lekci si vezměte pohodlné oblečení a boty s nízkou podrážkou. Zavolejte a domluvte si individuální výuku.  Při zájmu se prosím ozvěte předem na telefonní číslo +420 605 263 477.

„Pangu Shengong, Pangu Tai Chi a Pangu Yoga jsou tři rozdílná cvičení s rozdílnými vlastnostmi. Navzájem se nenahrazují, avšak mohou usnadňovat, podporovat a posilovat jedno druhé. Jinými slovy, každé září oslnivěji za přítomností druhého. Když se někdo dokáže naučit všechny tři, výsledek bude ještě větší. Navrhuji, aby to ti, kteří mají zájem a mají čas, zkusili.“ – Mistr Ou Wen Wei